پوشش آبگریز، محافظ و جلادهنده سنگ

پوشش های آبگریز و آسان تمیز شونده که بعد از اعمال بر روی سطح قدرت فوق العاده زیادی برای پاک نمودن سطوح از هر گونه آلودگی پدید می آورند بطوریکه حتی اگر رنگ های روغنی بر روی سطحی ریخته شود به آسانی می توان رنگ را از روی سطح پاک نمود . این پوشش ها برای سالن های پذیرایی اعم از منازل، رستوران ها یا تالار ها سفارش می شوند. این پوشش ها نسبت به هرگونه آلودگی اعم از چربی، لکه قهوه ، چای، ریزش رنگ در نقاشی داخلی ساختمان و غیره مقاوم می باشند و به هیچ عنوان سطحی لغزنده پدید نخواهند آورد.

تذکر :

 خراشیدگی های شدید و یا ساب زندن سنگ کف ، این پوشش را از بین می برد .

مزایا :

← این پوشش کاملا بی رنگ است.
← امکان پاک کردن لکه های حاصل از رنگ روغنی بدون نیاز به هیچگونه حلالی(تینر)
← جلوگیری از چرک شدن سنگ کف با گذشت زمان
← پاک شدن هرگونه آلودگی از روی سطح

روش اجرا:

ابتدا سطح مورد نظر را کاملاً تمیز و خشک نمائید. ظرف محتوی محلول را به خوبی تکان دهید؛ سپس با استفاده از قلم مو سطح را پوشش دهید. هر لیتر از این محلول توانایی پوشش دادن ۴ الی ۶ متر از سطح ( بسته به مقدار جذب سطح) را دارد.

نکات :

← ظرف حاوی محلول در دمای ۱۰ تا ۳۰ درجه سانتیگراد نگهداری شود.

← مدت زمان لازم برای پایداری پوشش بین ۱ تا ۲۴ ساعت است.

← از اجرای پوشش های نانو در هوای سرد و زیر دمای ۲۰ درجه سانتیگراد خودداری نمائید.

روش تست پوشش آبگریز نانو:

پس از گذشت مدت زمان لازم برای پایداری پوشش نانو، بر روی سطح مورد نظر با استفاده از یک پیست یا آب پاش، آب (دمای آب زیر ۳۰ درجه سانتیگراد باشد)بریزید، جیوه ای شکل شدن قطرات آب نشان دهنده صحیح اجرا شدن پوشش است. در صورت پاشش پر فشار آب بر روی سطح پوشش داده شده، آب بر روی سطح خواهد نشست ولی این نفوذ سطحی و بر روی لایه نانو می باشد؛ در نتیجه به سرعت مشاهده خواهید کرد که این آب سطحی، بنا به قانون تبخیر لایه ای(سطحی) در زمان اندکی تبخیر خواهد شد؛ در حالی که اندک مقداری آب ریخته شده بر روی سطوح این نوع مصالح (سنگ، آجر   بتن و سطوح سیمانی) در حالت بدون پوشش آبگریز، به سرعت تا عمق آنها نفوذ خواهد کرد و پس از گذشت مدت زمان قابل ملاحظه ای تبخیر خواهد شد.

خواص پوشش های آبگریز:

پوشش های آبگریز نانو علاوه بر جلوگیری از نفوذ آب به عمق مصالح، با ایجاد خصوصیت آبگریزی منجر به افزایش زاویه ( بیش از ۱۵۰ درجه) قطرات آب با سطح می شوند، که این خاصیت موجب غلتیدن قطرات کاملاً کروی آب (یا باران) روی سطح و شسته شدن آلودگی ها از سطح می گردد. علاوه بر این پوشش های نانو دارای خصوصیات دیگری چون : سدی در برابر اشعه UV خورشید، امکان تنفس مصالح، جلوگیری از جذب عمقی آلودگی ها روی سطح، عدم چسبندگی گرد و خاک روی سطح( بر خلاف رزین ها)، خاصیت آسان تمیز شوندگی و مقاومت در برابر باران های اسیدی هستند.

پروژه های ویژه